e-mail: josef@cestajogy.cz
mobil : 776 138 682


Josef Ánanda Skuhrovec


Štěstí a Mír je náš přirozený stav. Duchovní praxe slouží k jeho rozpoznání a znovunastolení. Konkrétně k rozpoznání a transformaci nefunkčních vzorců chování, myšlení a cítění, které nám zabraňují prožívat svoje vrozené právo být trvale šťastní. Důležité je opradové rozhodnutí.

Jóga změnila radikálně směr mého života, když jsem se v roce 1999 v Indickém Rišikéši poprvé ponořil do její praxe a objevil z vlastní zkušenosti její blahodárné účinky... Přinesla do mého života dříve nepoznaný, hluboký vnitřní mír, vyrovnanost a harmonii. Na úrovni těla pružnost, sílu a pevné zdraví. Radost bez příčiny, radost z Bytí. A v neposlední řadě – pevné rozhodnutí dosáhnout nejvyššího Poznání, o kterém všichni ti mudrci mluví, ať už to znamená cokoliv... Jóga se tak stala pevným základním stožárem na lodi mého života. A stále jím je.

Později jsem se setkal, inspiroval a obohatil praxí i jiných skvělých duchovních systémů, jako například Zen, Jnana, Advaita, Ajurvéda, Systemické kontelace, Tantra, Šamanismus, a další, ducha i tělo povznášející učení. Měl jsem veliké štěstí dlouhodobě praktikovat pod vedením opravdových Mistrů. S hlubokou úctou děkuji všem svým učitelům. Každá z těchto zkušeností mě velmi obohatila a integrovala se do mé praxe. Ve své práci se inspiruji a čerpám z moudrosti a tradičních učení východu i západu, ale necítím se být reprezentantem žádného z nich. V souladu s pokyny svých nejmoudřejších učitelů a s důvěrou ve vnitřní vedení, jdu svojí vlastní cestou. Nepředávám učení někoho jiného, předávám pouze své vlastní zkušenosti.

Vaše vlastní zkušenost je podstatná, nikoliv pouze víra. Proto je důležitá praxe! Nikdo to nemůže udělat za Vás. Jen sami v sobě můžete poznat, že veškerá moudrost je přítomná tady a teď, a že je ve Vás!

A že tak cesta za Poznáním, je vlastně návratem Domů.www.cestajogy.cz